Hard Rock Halelujah aneb Lordi v Šeříkovce

  • Číst 7216 krát

Jedna ze zastávek finské horrorové formace Lordi v rámci turné Lordiversitour 2022 byla i v plzeňské Šeříkovce 17/10 2022. Kapela si přizvala hosty kapelu Amalgama (power metalová smečka z Ruska), která propagovala nové album Brothers In Rock z letošního roku. Dalším hostem byla kapela Almanac geniálního kytaristy Victora Smolskiho (Bělorusko), která vznikla z torza německých Rage v roce 2015, kterým vypomáhal mimo jiné Tomáš Kuchta (Steel Engraved).

rockpalace lordi01

A Lordi samotní? Před jejich setem se naplnila plocha i balkón a bylo jasně znát, kdo jsou králové večera. Už samotná stage
(přestože je kapela zvyklá na větší prostor) dala tušit nejen dobrý hudební zážitek, ale i pastvu pro oči. A kapela nezklamala. Hodně mě Lordi „na živo“ baví. Už úvodní intro, které si vypůjčili od Kiss (však se Tomi Petteri Putaansuu alias Mr. Lordi netají, že mimo další kapely byli pro něj Kiss vzory a inspirací) God of Thunder s modře nasvícenou scénou navodilo tu správnou, ponurou horrorovou atmosféru.

rockpalace lordi02

Následné tajemné telefony ze záhrobí přivolali postupně za bouřlivého aplausu jednotlivé členy, až samotnou „pekelnou“ branou vstoupil sám Mr. Lordi a začal ten správný rock´n´rollový tanec. Kapela sázela především na starší songy, z posledního alba zazněla jen na úvod Macho Freeak a k závěru až výborná, skoro ve stylu disko Believe Me. Po Victim To Romance přišla nová „klipovka“ v podobě Demon Supreme po kterém následovalo nezbytné sólo na bicí, Blood Red Sadman, Carnivore….V Magistra Nocte přišel čas pro Hellu na klávesy, po již zmíněné Believe Me v závěru se předvedl showman, kytarista Kone a kapela za ovací odchází, ale všichni věděli, že se musí vracet a to skladbou Who's Your Daddy z roku 2006 a finální závěr byl jasný, vítězný song Eurovison z roku 2007 a to už dupal celý sál.

rockpalace lordi03

Přes absenci ohňového show byl celý koncert výtečný, od zvuku (i když v počátku se mi zdálo, že se Mr. Lordi v úvodní Macho Freak zvukově dost hledal) přes fantastické show plné světel horrorových scének až po výbornou muziku kapely. Lordi sází svým hard rockem na jednoduché, skvěle znějící refrény umocněné zpěvem celé (mimo Mana – bicí Antto Nikolai Tuomainen) kapely a muzikou, pokud nehledáte etudy alá Rainbow…, která se vám dostane „pod kůži“. Pro Lordi platí to, co kdysi řekl Simmons o Kiss, náš koncert musíte pro naše show vidět, jako dobrý horror nejméně dvakrát. Lordi jsem viděl po páté, přesto mě nenudili. Naprosto skvělý koncert, spokojený, jak bylo vidět, jsem neodcházel sám a to je dobře.

rockpalace lordi04

Pochvalu zaslouží i produkční Šeříkovky Láďa Prusík s celým týmem. Šeříkovka se každým koncertem v pozitivní rovině dostává do stále širšího podvědomí lidí nejen napříč spektru hudebních žánrů, ale i prostředím, zvukem a celým „chodem“ tohoto „hudebního“ stánku.

Klip: zdroj youtube