Hairy Groupies a Kiss Czech Company v Plzni

  • Číst 8455 krát

Páteční Buena Vista byla druhou zastávkou z dvaceti osmi měst, které ještě čekají v rámci  turné Back The 80´s kapely Hairy Groupies a Kiss Czech Company. Jak důležité je plakátovat (každý pořadatel by si měl vzít příklad z Šeříkovky, kde po celé Plzni „zakopáváte“ o plakáty na její akce) bylo vidět na návštěvnosti. Já jsem mimo samotné Buena Visty neviděl v Plzni jediný plakát!! Každopádně kdo v pátek přišel, nelitoval a parádně se bavil, jak bylo vidět v sále i na parketě.

Krátce před 21 hodinou nastupují Kiss Czech Company. Jako intro si překvapivě zvolili Radiactive ze solo alba Gene Simmonse a já přemýšlím, že jsem tuhle skladbu od žádné naší skupiny zahrát neslyšel. Dobrý zvuk, dobrá vizáž a výborné kostýmy. Radek Kabelka jako Gene Simmons a Martin Pašek jako Ace Frehley byli opravdu výborné kopie svých vzorů včetně vokálního projevu!! Martinovi Malíkovi bych doporučil ubrat ty fistule (když dva dělají totéž, není to vždy totéž), místy opravdu tahaly za uši a byly naprosto zbytečné, a jak jsem slyšel, nebyl jsem sám s tímto názorem. Jinak kapela předvedla hodně dobrý výkon včetně plivání krve, číslo s hořícím mečem a spousta rock´n´rollu. Zazněly nesmrtelné hity Love Gun, Detroit Rock City, God Of Thunder, diskotéková I Was Made For Loving You, s kterou Kiss „válcovali“ v „ osmdesátkách“ i diskotéky, hodně mě potěšila New York Groove ze solo alba Ace Frehley (výborně zazpívaná!!!) a finále patří Lick It Up s přídavkem Deuce. Bylo vidět, že pánové mají videa a choreografii výborně nastudovanou. Super!!

kiss company

Krátká přestávka a jako smršť vběhli na pódium mladíci z Hairy Groupies následovány krásnou zpěvačkou Jackie Daniel´s. Jak koukám, oproti sestavě, kterou znám z EP je změna na postu bubeníka. Start setu nemohl být impozantnější, rychlý cover od Motley Crue – Kickstart My Heart rozproudil krev hned od prvních tónů. Musím poznamenat, že takhle dobře vypadat kapelu už sem dlouho neviděl! Nejen vizáží naprosto zapadali do slavné glamrockové éry 80tých let, ale i výkonem. Oba kytaristé dávali Jackie dostatek prostoru, dobře ví, že ona je ten tahoun kapely. Její hlas žene jako dobře namazaný motor celou kapelu dnešním večerem…Start Again, následuje další cover od H.E.A.T. a navazuje Crazy od mých oblíbených W.A.S.P. – naprosto dokonale zahrané a zazpívané (kapela by z fleku mohla založit W.A.S.P. tribute!!)…maličko „padá řetěz“ při zbytečně dlouhém sólu na bicí. Je výborné, ale únavně dlouhé. Je představen nový song The Story z chystaného alba, a pokračujeme ve společné divoké jízdě Down With The Dust od Crashdiet. Jackie s kapelou už si získala svým přístupem a vitalitou všechny návštěvníky, parket podupuje, vlní se a zpívá s kapelou. Tohle je jejich večer. Je neuvěřitelné, jakou energii tahle drobná dívenka dokáže dávat a to se ještě chopí v několika skladbách kytary! Závěr patří Feel The Night hitové klipovce z vydaného EP a společně s Rockin In The Free World od N. Younga končí dnešní večer, který bavil nás všechny, co jsme přišli.

hairy do textu

Celý projev Hairy Groupies má neuvěřitelný tah na branku. Kapela je sehraná, dává do toho srdíčko, žádné pózy, žádná klišé. Téhle kapele opravdu věřím to, co dělá. Myslím, že by se kapela neztratila ani za hranicemi, kdyby dostala příležitost. Zručnější manager, by dotáhl kapelu asi hodně daleko. Nechcete to někdo zkusit? Pořadatelům a organizátorům festivalů doporučuji, aby si jí našli na internetu nebo ještě raději se šli podívat na živou produkci HG. Kapela by byla určitě příjemným zpestřením a hudebním zážitkem pro vaše návštěvníky. A vám všem, kdo máte rádi dobrou muziku doporučuji jít se podívat na některou z dalších zastávek Back The 80´s ve vašem okolí, já určitě v Plzenci 10.4. určitě chybět nebudu.

fotot dolu
Foto: zdroj internet