FATA FEST Chrást u Žáby

  • Číst 7383 krát

Psal se rok 1972, kdy se sešli tenkrát švarní mládenci a kamarádi… Jaromír Šebesta, Milan Kolečko, Richard Svoboda, a domluvili se na společném hraní v rockovém seskupení nazvaném Fata Morgana. A protože neměli kde zkoušet a protože jezdili do Chrástu na chatu k Mírovi Šebestovi, bylo jasné, že navštíví zdejší restaurační zařízení, které se postupem času stalo jejich zkušebnou i domovskou rockovou scénou. Tenkrát před padesáti lety, zde hospodskej nalejval neplnoletým alkoholické nápoje, tenkrát před mnoha lety zde zněli zakázané písně imperialistických skupin a vůbec se děly věci…

fm 01

18.6.2022 jsme se vrátili do dob našeho mládí, na místo činu, kde vám zahrála nejen Fata Morgana, která dnes vystoupila po 50 letech v původním složení a to na baskytaru Jaromír Šebesta, na kytaru Milan Kolečko a na bicí Richard Svoboda, ale i Beer Reminder, kde hraje na kytaru bývalý člen skupiny Bambus Jarda Jerry Pomp a Wenda Gang, s Jardou Jeffem Langem, také členem bývalých Bambus. Tato formace se tehdy před 50 lety taktéž významně podílela na tvorbě místního rockového podhoubí a proto bylo nyní zcela zřejmé, že na tento náš menší svátek musejí být také přizváni. Bohužel bubeník Bambusu Pavel Páša Frank hraje rock již nějaký rok v bigbítovém nebi, stejně tak i pár přátel, kteří tu s námi nemohli být.

fata m 02
Děkujeme všem, kteří se zde sešli v tom parném podvečeru.

Na úvod vše začala skvělá moderátorka Martina Samková, která provázela celým večerem se sobě vlastním šarmem a vtipem . . .
Martino děkujeme.

fata m 03

Jako první nastoupila formace BEER REMINDER se svým převážně bluesovým repertoárem a naladili návštěvníky na tu správnou notu

fata m 04
a připravili pro nás tu správnou rockovou atmosféru. . .i jim patří dík.

FATA MORGANA 1972 - 2022

fata m 05

Fata Morgana začala svojí cover verzí Hush od Deep Purple a celá první série se hrála ve stylu sedmdesátých let od tenkrát oblíbených skupin: Deep Purple, Free, Black Sabbath, a Jimi Hendrix.
Po malé pauze se k Fata Morganě připojil hráč na klávesové nástroje Luboš Chris Tolar a vylepšil tak zvuk svými Hammondy. Luboši děkujeme, bylo to skvělé.

fata m 06

V druhé sérii se hrály písně od CCR, Lynyrd Skynyrd, Tom Petty a Rainbow.
A nastal čas na finále, které obstarala formace WENDA GANG.

fata m 07
Skvělá muzika, výborný zpěv a vokály, jsem přesvědčen, že dramaturgie FATA FESTU vybrala správné poředí učinkujících.¨
No a co dál? Z původního sranda mače, kdy jsme uvažovali o tom že si jako FATA MORGANA zahrajeme pár písniček na půjčenou aparaturu, se stala docela vážná záležitost. Nakoupily se nové aparáty, bicí i kytary, začalo se pravidelně zkoušet a domluva je taková, že než chodit v penzi na ryby nebo krmit v parku ptáčky, sejdeme se pravidelně ve zkušebně a začneme zkoušet nové písně od oblíbených skupin ze sedmdesátých let a někdy zase na slyšenou . . .
Poděkování patří všem učinkujícím, zvukaři (Jirka Hickl) který se svého řemesla zhostil profesionálně, všem fotografům a kameramanům kteří mě posílají fotky i videa, poděkování samozřejmě i hospodě U Žáby, konkrétně Mírovi (Špičníkovi) a hlavně vám všem, co jste nás podpořili svoji přítomností . . . Za FATA MORGANU s úctou Kolečko Milan
fata m 08

fata m 09
Sešlo se hodně přátel, z nichž někteří se nepotkali dlouhých padesát let, není divu, že se kolikrát ani nepoznali a na ahoj, odpovídali dobrý den . . .

fata m 10
Výstava dobových plakátů z roku 1972

Pro Rockpalace: Kolečko Milan