Abba Stars roztančila Šeříkovku

  • Číst 6944 krát

Lepší start do dalšího ročníku si plzeňská Šeříkovka nemohla přát. Stále častěji jsou i přes velkou kapacitu klubu akce vyprodány a nejinak u toho bylo i u úvodního koncertu, který obstarala plzeňsko/přerovská Abba Stars pod taktovkou Dana Dobiáše (Kečup…..)
Sál se plnil velice rychle a plakáty hlásající Abbu Stars (mimo jiné jednoho z nejlepších evropských Abba revival) lákaly všechny věkové kategorie. Kolik mladých lidí oslovil odkaz těchto hudebních popových velikánů „osmdesátek“ mi vyrazil dech.
Žádná předkapela a těsně po osmé známe intro a i po trochu rozpačitém úvodu, kdy zvukař doladil zvuk, začal ten správný mejdan. Kapela ve stylových kostýmech sypala jeden hit za druhým Fernando, Dancing Queen, Chiquitita, Hasta Manana až po novější Super Trouper, Lay All Your Love. Nechyběly hity tehdejších diskoték jako Mamma Mia, S.O.S, Voulez Vouz, Gimme Gimme, hit Waterlloo, kterým Abba prorazila až k závěrečné So Long a „rozjivený“ dav si vyžádal ještě jeden přídavek.
Dobiáš je známý svou precizností, takže co se týče kostýmů, muziky, choreografie, světel nebylo co vytknout.
Lidé zpívali, tančili a bavili se, balkón nad námi dupal do rytmu, co více si přát. Pro nás, dříve narozené, kteří jsme s „elpíčky“ Abba vyrůstali, a které byly součástí každého jak školního, ale i mimo školního mejdanu to byl návrat v čase.
Zapomenut byl i rozkol v kapele, noví členové jak krásná Lucie Vaškových, tak mladičký Petr Chasák to zvládli na výbornou a já si určitě zase nenechám ujít možnost vidět Abbu Stars, když bude ta možnost.
No a samotná Šeříkovka? Opět za jedna! Tady se muzice rozumí.