Prosektura - kultovní metalová kapela z Tábora

  • Číst 7506 krát

Prosektura vznikla v Táboře v roce 1990. První stabilnější sestava byla: Zdeněk Prášek-bicí, Roman Pavličko-zpěv, Jiří Kunc-basa, Tomáš Tourek-kytara a Milan Kotápiš. V roce 1991 prvně vystupují v Táboře se skupinou Disaster. Následují akce s Debustrol, Kabát, Gepard, Exekutor, Brian atd. V srpnu 1992 skupina natáčí první demo z názvem KVĚTY ZLA. Demo je velmi kladně přijato fans. Skupina dokonce jedná s Monitorem ohledně vydání LP. K tomu však kvůli některým členům nedochází, panč měli výstup s tehdejší manažerkou Monitoru.

Smlouva na vydání desky padá a rozpadá se i sestava. Jako první odchází zpěvák, po něm i ostatní mimo bubeníka Z. Práška. Zdeněk shání nové členy. Na chvilku se vrací i Milan Kotápiš, ale i ten odchází a nová sestava v podobě Z.Prášek-bicí, zpěv, Houba-kytara, zpěv a Shit-basa odehrává pár akcí. Po té se přidává ještě kytarista Hroch. V této sestavě skupina natáčí druhé demo MANTICHORA IMPERATOR. Ale Hroch hlásí odchod a na jeho místo přichází Míra Zvonař, který již na zmíněnou druhou kazetu natáčí pár sól, a na obalu MC je uveden jako host. Po pár akcích např. s: Exekutor, Corund, Royal Incest se ke skupině přidává Bába-zpěv. Na jedné akci je natočen i záznam live vystoupení který byl v ořezané podobě vydán jako EP KLAUN LIVE!

DSC 3503

Po té skupina natáčí studiové EP které má sloužit jako promo pro vydavatele. Skupina připravuje materiál, který měl vyjít pod názvem STÍN SMRTI. Skupina se ale prakticky rozpadá. Zdeněk po té natáčí sólový projekt VOINTS (všechno si nahrával sám) a po té přijímá nabídku od Royal Incest. Kde hrál až do roku 2004. Na jaře 2004 se Royal Incest rozpadá.

V současné době jsem sám a natáčím si v profistudiu Hellsound Honzy Kapáka své nápady, a spolupracuji s Junek Film na videosnímcích k mojim skladbám, to jsem začal nedávno songem Ztracená. Jinak připravuji desku a až bude hotova najmu hudebníky a uspořádám veřejná představení.

Zde odkazy na song Ztracená, již v provedení profiklipu, https://youtu.be/ISuu0CfVwMY

odkaz na můj Web www.prosektura.cz zde jsou různé informace

odkaz na facebook Prosektura https://www.facebook.com/Prosektura

Odkaz na můj YouTube profil https://www.youtube.com/channel/UCti19S7zuG0jOKGJHrvAiWA zde jsou moje nahrávky i ještě se starými videi ale vše se bude přetáčet obrazově natočeny profizvukově jsou písně Budeš Svobodný, Svědomí, Ztracená, potom trojkompilace Dotyky, Pocity, Psychiky, rozuměno že píseň z výběru jako prvá tedy Dotyky končí rifem co začíná druhá píseň názvu Pocity a tak i třetí co začíná jako končí druhá. Čili je 6 věcí a do 10 kousků chybí tak 2 až 3 měsíce samozřejmě s profiklipy.