Pozastavení nad ro(c)kem 2023

  • Číst 6642 krát

Na začátku nového roku je tradicí zpřetrhat řetěz minulosti a zamyslet se nad tím, co nám minulý rok přinesl. I my se touto tradicí sice opožděně, ale přece budeme řídit. Prvním krokem je velké poděkování těm, kteří nám pomáhají táhnout káru s Rockpalácem kupředu, ať už to jsou Honza Holý, Petr Kohoutek, Libor Schröpfer, Mirek Teplý, Tomáš Pícl, Ian a mnozí další redaktoři.

Rád bych také vyjádřil velké díky všem našim čtenářům. I když jsme si vybudovali poměrně širokou pravidelnou základnu, v listopadu se nám podařilo dosáhnout rekordního počtu otevření stránek – 85 000, jak nám zahlásil Google Analytics. Celkově jsme se dostali na čísla, o kterých jsme ani nesnili.

V průběhu roku jsme vám nabídli stovky recenzí, reportáží a rozhovorů, hudebních zastavení, reportů a dalších článků. Velké poděkování patří také organizátorům a promotérům, kteří nám naši vášeň pro hudbu usnadňují svou vstřícností, ať už jde o Láďu Prusíka z plzeňské Šeříkovky, Janu Hejčovou a Zdeňka Lhotu z The Legends Rock fest, nebo nezdolného a energií neustále sršící Martina Mitvu Lukeše…

Jsem rád, že jsem díky RP v životě potkal muzikanty jako Honza Protheus Macků, Petr Štěpán (XIII. Století), Dr. Konektor (Panoptiko), Jura Šperl (Ingott), Wenzel Dreiseitl (Bomb Jack Studio), Matěj Lipský (Projekt XIII), Jirka Barva (Traktor) Phil (Cathedral In Flames), Milan Vipler (Benefit), Ivan Medvěd Bulička (ex Autogen a soustu dalších kapel), s některými často vedeme po večer dlouhé rozhovory, ale i spoustu dalších.

Malá pomyslná kaňka na roku 2023 byl pro mne rozhovor s jedním člověkem, kterého si vážím nadále, který psal pro RP a pravil, že jdeme jen po velkých jménem, když jsem z časových důvodů musel jeho recenzi odložit o 2 dny. Škoda, že si nepročetl RP podrobněji a našel by tam jména kapel, které mnozí lidé ještě ani neslyšeli a zjistil, o co nám především jde.

Ale je to vyváženo důvěrou mnohých kapel, které nám poskytují svoje alba, singly, klipy s velkým předstihem před vydáním (rekord je tuším okolo 6 měsíců), často s námi konzultují svá dema, zajímají je naše názory na muziku, texty…

Máme v teamu mladou krev (Ian), takže nás najdete jak na FB, tak nás tlačí na Instagram a má výborné nápady, které musím já, stará „konzerva“ teprve vstřebat, než přijdou k realizaci, ale bude to stát za to.

Závěrem, všem našim čtenářům trošku opožděně, ale přece přejeme to nejlepší v roce 2024, ať si užijete spoustu dobré muziky (a dobrá je každá, která si najde své posluchače). Mějte se krásně.