Panoptiko a jejich nový singl

  • Číst 8153 krát

31.1. 2023 představilo Panoptiko první singl z nového alba Bohové – Mozartovy kule. Harmonická muzika, bicí šlapou a mimo tradiční nástroje se nebála kapela sáhnout k netradičnímu cembalu, které dostává velký prostor v hlavním motivu. Dalším velkým zářivým bodem je hodně silný refrén, který „na živo“ bude fungovat. Vše ještě podtrhává text, skládá hold opěvující Mozartovu genialitu. Ne, tahle muzika mě nenudí. Uvidíme, zda kapela „nevypálila“ pomyslný prach s prvním singlem a jsem zvědavý na podobu dalších skladeb. Každopádně se nový singl může zařadit směle vedle předchozích hitů Panoptika jako Bathory, Poslední tango nebo Rasputin. Těším se na jeho „live“ verzi v Šeříkovce.
Jak mi ke klipu prozradil Lord Panoptiko - sólo hrál Dr. Konektor už tu noc po premiéře DON GIOVANNI v Praze na schodech Stavovského divadla na citery se samotným Mozartem. Byl už dosti chladný říjen, tak toto vysedávání do rána odnesli kvalitní chřipkou a solidními puchýři...
Panoptiko před zahájením festivalové sezóny bude možné vidět na exklusivních koncertech a to 18/3 v plzeňské Šeříkovce a 24/3 v Barráku v Ostravě. Na obou koncertech budou již k dostání nové album Panoptiko – Bohové, které oficiálně vychází 23/3. 2023. Tím návštěvníci plzeňského koncertu mohou zakoupit CD dokonce v předpremiéře.