Melissa uvede nový klip

  • Číst 7353 krát

Kutnohorská Melissa natočila nový klip k albu Folk. Tentokrát je to závěrečná skladba Směrem půlnočním. Všemu předcházel víc jak měsíc příprav a vyřizování všeho potřebného si na starost  opět vzala zpěvačka Melissy Lucka ve spolupráci se společností Cinex production, která točila pro Melissu již klip Šašek. Tentokrát celý záměr a námět umístili do gotického prostoru v Kutné Hoře.

Lukáš Petránek 1
Foto: Lukáš Petránek

Skupina nechala tvůrci prakticky volné ruce pro jeho pojetí, respektive šlo o představu Lucky a Lukáše Petránka ze Cinex production a Petr Kohoutek k tomu dodal:
„Je třeba vždy si nějak vyjít vstříc a rozdělit si role. Vždy můžeme říct, co bychom chtěli nebo nechtěli, podělit se o postřehy z místa, ale nakonec musí mít hlavní slovo člověk, který kouká do kamery a ví nebo by měl vědět, proč chce tento záběr tak a proč chce toto světlo támhle. Nemá smysl, abych do toho mluvil já s kytarou nebo někdo jiný. Osobně jsem se právě z takových důvodů v tomto smyslu tentokrát trochu stáhnul zpět, protože jako autor musíš rozlišit svou původní inspiraci a vizi a pak právě aktuální možnosti a pohled skrze kameru. Rozhodl jsem se do toho nemluvit ani jako autor písničky. Když bude každý mluvit do všeho, ničeho nedosáhneme. S Lukášem se dá domluvit a najít hranice toho, kdy pracuje on pro nás a kdy je už třeba ho poslechnout a nechat pracovat jeho. “ 

 001 Štěpán Musil 1
Foto: Štěpán Musil

Jistá forma nepohodlí je paradoxně něco, co může klipu pomoci, protože v záběrech jde muzikantům pára od pusy a je způsobena čistě zimou, ve které se v noci pracovalo. 
Co si o klipu samotném myslí tvůrce klipu Lukáš Petránek?
„Občas se naskytne příležitost podívat se na nádherná místa. O to více si to užívám v momentě, kdy mohu stát za kamerou a vše vidět trochu jinak. Natáčet pro lokální skupiny je pro mne poslední dobou popravdě mnohem více naplňující než "mainstream", protože ta atmosféra na place je zkrátka a jednoduše mnohem víc přátelská a o to lépe se vám pracuje. Spolupráce s Melissou je pro mne v tomto jedinečná o to víc, že jejich přesah se pojí s historií, od které se odvíjí lokace, na kterých se natáčí a já se tak dostanu na místa, kde je možné vykouzlit opravdu zajímavé pohledy skrze kameru.

002 Štěpán Musil 5
Foto: Štěpán Musil

Na place mám rád přátelskou atmosféru, a jak jsem již zmiňoval, v tom jsou lokální skupiny jedinečné. Vytvoříte si mezi sebou vlastně přátelské pouto, kterého v mainstreamu jen tak nedosáhnete. Na samotném natáčení se pak od toho všeho odvíjí celý postup a většinou i čas natáčení. Videoklip v takovém prostředí, kde není zbytečně mnoho lidí a každý ví, co má dělat, se tak dá natočit za mnohem kratší dobu než kdekoliv jinde. Občas se totiž stává, že se ocitnete na place, kde je přehršel lidí, z toho polovina neví, co dělá, a druhou polovinu neznám, a přesně to se vám u lokálních spoluprací nestane. Natáčení tohoto videoklipu pro mě tak bylo po delší době opravdu pozitivní oddych od velkých projektů, kde jsem dost ve stresu a nemohu se na 100% soustředit na samotný vizuál, protože myšlenky mě nutí přemítat nad milionem dalších věcí.

Popravdě se chci asi i v budoucnu více věnovat podobným projektům na lokální úrovni, přesně jako je Melissa, protože nic nedokáže vynahradit natáčení, u kterého jsou všichni pozitivně naladěni, popíjí čaj nebo kávu a jsou otevřeni veškeré kreativitě, která je dle mého nutností.“

001 Lukáš Petránek 17
Foto: Lukáš Petránek

„ Podle mě si genius loci tohoto gotického prostoru perfektně rozumí s náladou skladby Směrem půlnočním, která patří k mým nejoblíbenějším na novém albu Folk“ dodává Adam při vzpomínce na to, že si toto místo vlastně kdysi pro klip přál.
„Když jsem sem poprvé zavítal minulý podzim během procházky po Kutné Hoře, tak mě napadlo, že by bylo skvělé, natočit na takovém místě klip. No a o pár měsíců později jsme tu, sice v poměrně chladném prostředí, ale pro „umění“ se musí něco vytrpět.“ (smích) 

Máme k dispozici několik fotek z natáčení a na výsledek bychom neměli čekat dlouho.

www.melissamusic.cz   

Foto titulka: Štěpán Musil