Mára RockDemon – O chystaném albu „SLEEPWALKERS“ kapely ReGen

  • Číst 6665 krát

Rok Covidu přinesl mnoha kapelám zákaz vystupování a u ReGenu tomu nebylo jinak. Ze sjednaných hraní nám bylo zrušeno přes dvacet koncertů. Stejně jako u ostatních kapel, tak i u nás se o to více tvořil nový materiál a toho bylo sepsáno tolik, že by vyšel na dvě další alba.

Z cca 30 písní jsme vybrali společně s ohlasy fanoušků 14 skladeb, které jsou nejsilnější pro naši novou desku a celý rok 2023 na nich pilně pracovali.

Hlavní myšlenka nápadu na název i několik písní tvořící koncept vznikla již v době dokončení alba TOTEMY (2021). Název „Sleepwalkers“ (v češtině „Náměsíční“) poukazuje na lidské vlastnosti, kterými se nechává člověk vést kupředu, aniž by se pozastavil nad tím, zda jsou všechny správné a jak působí na okolí.

429764924 897695742154868 7287608562853538258 n

K bližšímu pochopení rozeberu stručně několik písní z onoho alba.

- HYENY → jedná se o příběh člověka, který se potřebuje svěřit se vším co má na srdci, ale ne vždy to může poskytnout úlevu, pokud se onen člověk svěřuje špatným lidem, jenž jeho informace za jeho zády roznesou a obrátí v posměch.

- JEDEN Z TISÍCE → Příběh jedince, který by se rozdal všem, jen aby byli všichni spokojeni. Ovšem je zde stránka věci, když se druhému jedinci tato vlastnost stane samozřejmostí a již nedokáže ocenit to, co pro něho daný „Jeden z tisíce“ dělá. Vidí už, jen když onen dobrák na chvíli poleví, čímž se z něj automaticky stává nepotřebný člověk.

- CESTY MALÉHO PRINCE → Zde není třeba nic psát…píseň je přímo o lidech s vlastnostmi, které zobrazuje ona kniha „Malý princ“

- SLUNCE → Tato píseň bude uzavírat celé album v pozitivnějším ladění a to tak, že každý z nás má v sobě SLUNCE, která bychom měli nechat zářit a pomoct rozzářit je i těm, kteří je mají vyhaslá – tím se snažíme říct, že v životě potřebujeme lásku a radost, kterou budeme předávat dál a vyhýbat se „zbytečným lidem“, kteří se nás snaží jen shodit do stresů, depresí a špatných myšlenek.

Jednou z velkých inspirací pro tento koncept alba byla kniha „4 dohody“, kterou tímto doporučuji všem přečíst, nebylo tak ještě učiněno.

Album však nebude zcela konceptní. První půlka alba bude neutrální k onomu ději alba, takže se můžete těšit i na různorodá témata a příběhy.

Album se mělo začít natáčet 5. 2. 2024. Bohužel se tak nestalo kvůli nečekanému úmrtí našeho bubeníka Cvrkyho (†29) jen den před nahráváním.

Vzhledem k tomu, že Cvrky se na album velmi těšil a věnoval jeho přípravám téměř veškerý volný čas, budeme se snažit co nejvíce napodobit jeho práci na oněch skladbách s novou posilou za bicími a doufáme, že ještě letos nahrávání proběhne.

Mára RockDemon - kapelník

regen3