Kiss na „Konci cesty“?? – Praha 2022

  • Číst 8150 krát

13/7/2022 se asi hodně hluboko zapíše do rockových srdíček mnoha fanoušků jako „černý“ den. Největší atrakce Ameriky a cirkus světa opravdu naposled?!? „rozbil“ šapito v pražské O2 aréně k poslednímu vystoupení v ČR s názvem End Of The Road World Tour.
Hala praskala ve švech a byla naplněna až ke stropu. Počet nalíčených fanoušků nešlo ani spočítat, dokonce okolo nás prošel jeden „Paul“ v naprosto dokonalém kostýmu a makeupu. Také tu člověk potkal spoustu známých tváří, ať už to byl Robert Kodym, Bárt s malým Bártem (Torr) nebo Ondra Marek (Roxor).
Kocháme se na kotel pod námi, sledujeme stage, které z každé strany vévodí několika metrové figuríny dnešních protagonistů (Luboši, to by bylo do sbírky co? Věřím, že by si boural i stropy -)))
Vše vypuklo krátce před 21. hodinou songem Led Zeppelin Rock n Roll a pak už tradičně sledujeme přes kamery příchod kapely z backstage…zhasnutá světla, velká plachta s logem Kiss (zajímalo by mě, zda v Německu mají logo upravené) a za nepopsatelného řevu čekáme na magický slogan, který mnohým z nás rozproudí krev…You Wanted the Best, You Got the Best… K I S S, padá plachta s logem a kapela se „snáší“ na talířích za výbuchů rachejtlí, mlhy, jisker, dýmu….a prvních riffů Detroit Rock City, podpořená řevem 15 000 hrdel svých fanoušků.
Byl to naprosto dokonalý koncert, jen velký „kaňour“ na něm byla až neuvěřitelná ukecanost Paula, a začal s tím už po třetí skladbě a snaha nacpat slovíčko PRAHA všude a stále. Jinak se nešetřilo plameny, pyrotechnikou, laserovými efekty. Všechny „cirkusové“ kousky dotaženy k dokonalosti (sestřelování talířů při kytarovém sólu, hydraulická rampa při bicím sólu, Genovy kousky ať už „plivání ohně“ chrlení „krve“ jen při God of Thunder se nechal pohodlně vyvést „výtahem“ dřív byl zavěšený na lanech, ale vzhledem k jeho věku to bylo naprosto ok).
V naší sekci super zvuk (jen úvodu Detroit se mi to stále zahlušené), kapela předvedla obdivuhodný výkon oba „staříci“ Gene a Paul pohybově i dechově stačili svým o generaci mladším kolegům – Eric a Tommy, jen jsem podezříval, že Love Gun odzpíval z větší části Tommy místo Paula. Asi největší cirkus nastal u I Was For Loving You, s kterou v roce 80 Kiss ovládli všechny diskotéky světa. Z čeho jsem byl víc než nadšený, vzhledem k tomu, že miluju album Alive II, tak mnoho „atributů“ bylo v základu použito právě z „Dvojky“ jako třeba vysunutí bicích s ohromnými koucoury…
A závěr? Naprosto dokonale šílený, jak se na tyhle „maškary sluší a patří… docela určitě se patří říci… Kiss děkujeme…

PS: psát podrobný a vyčerpávající report by tady bylo pomyslné "nošení dříví do lesa"

skladby: Led Zeppelin – Rock n Roll (tape), detroit, Shout, Deuce, War Machine, Heaven´s, I Love It, Say Yeah, Cold Gin, Lick it, Calling, Tears (udělala velikou radost), Psycho, 100 000 Years, God Of, Love Gun, I Was Made, Black Diamond, Beth, Do You a Rock An Roll All.

 rockpalace Kiss v Praze