ReGen a jeho novinka Totemy

  • Číst 6943 krát

Album TOTEMY vydané první jarní den 20. 3. 2021 přináší více žánrů, ať jde o klasický hard rock, akustický folk, nebo takové skoky k podobám stylu který hrají Rammstein či Pink Floyd. Snad každý správný rocker si vybere to své nebo ještě líp VŠE.

Nahrávání probíhalo od roku 2019 a bylo by vyšlo už chvíli po novém roce 2020. Bohužel nastala ve světě situace, o které každý sám ví a začali se zavírat i studia. Tím pádem bylo nahrávání alba děláno po pauzách. Když se však podařilo dodělat poslední tón, upřeli se naše oči na tvorbu obalu a bookletu. Ten probíhal již v dobách nahrávání. Obal nám nakreslila Andrea Sokolová, kterou jsme poznali díky jejímu manželovi Lumíru Sokolovi vlastnící klub Ponorka v Pardubicích – ten je plný kreseb slavných osobností rockové historie a po našem obdivování jsme právě zjistili, že to má na svědomí jeho žena.
Kresbu jsme tedy měli připravenou a v rukou zkušeného grafika, který měl na starost další práce, co se týče umístění našich postav do obalu a různé efekty barev a psaní. Bohužel to zabralo taky mnoho času, který se táhl do pár měsíců takřka ničeho… Po několika telefonátech, kdy nebyl viděn žádný větší progres jsme nakonec od grafika zjistili, že na nás nemá čas, a tak jsme se s ním rozešli, naštěstí bez nějakých konfliktů.

reg11

Hledání nového grafika netrvalo dlouho. Vzpomněli jsme si na člověka (Mikuláš Kratochvíl), který stál za grafikou obalu našeho předešlého alba Člověk-Omyl (2018). S naší zakázkou souhlasil a hned se pustil do práce. Za asi 2 měsíce konzultací a řešení co, kde, kam a jak jsme dostali od Mikiho obal alba s bookletem i potiskem na CD. Další věcí bylo vyřešit tisk + kontrolu jestli je vše v pořádku. Nějaké úpravy musely nastat, aby se vše vytisklo ve správné kvalitě atd. Jedna malá stresová situace byla, že poslední úpravy museli být odeslány v den, kdy se ještě upravovalo, což se naštěstí jen tak tak podařilo k večeru odeslat a následně poslat do tisku.

Tolik o problémech alba, ovšem samotné nahrávání jsme si užili a moc nás bavilo. Moc se těšíme na nahrávání dalšího možného alba.

Co na albu lze nalézt?
CD obsahující 15 skladeb
Booklet na jehož stránkách najdete mimo fotky i texty písní
Na albu se podílelo několik hostujících muzikantů – Eliška Urbanová nám zde zpívá ve dvou skladbách, Jaroslav Kaplan a Jan Hrodek se postarali o klávesové party a Jan Roller nahrál perkuse.
Od předešlého alba jsme naše dovednosti posunuli o něco výš jak nám i sami fanoušci říkají a sami jsme s výsledkem velmi spokojeni, doufáme, že spokojeni budou i majitelé tohoto alba.
Pro TOTEMY konzultujeme nyní i merch, který by měl být v podobě triček/mikin a případně placek/otvíráků – jak tomu bylo u předešlého alba.
Jak album získat?
Stačí nám napsat na bandzone nebo facebookovou stránku ReGen, a my se s vámi ihned spojíme a album zašleme. V nejbližší době chceme zařídit i pohodlnější způsob objednání a zaslání.
Cena samotného alba je 150,-

Děkuji za pozornost a doufám, že se už brzy sejdeme na nějakém koncertu.
Mára RockDemon – zpěvák a kytarista kapely ReGen