Gothicrockoví Cathedral In Flames finišují s albem

  • Číst 6691 krát

Pražská gothicrock formace opět připravila pro své fanoušky černý bonbónek a ke svému singlu PALE RIDER (viz. video) nachystala celé EP remixů nazvané PALE RIDER RMXD.
Kromě toho pilně finišuje nahrávání třetí velké desky. Co o ní víme? Deska už je hotová a v podstatě i smíchaná, předpokládá se vydání v září. Natáčelo se u ve studiu u Gatsbyho a u Pavla Marcela na Karlštejně, mix probíhá v Los Angeles a má ho na starosti legendární producent John Fryer (dělal třeba Depeche Mode, Nine Inch Nails, Cradle Of Filth nebo Paradise Lost)
Podle ukázek, které mi kapela poskytla a několikátém poslechu mohu směle říci, že výborná deska Hang Me High & Bury Me Deep z roku 2021, kterou si nastavila kapela laťku hodně vysoko, dostává víc důstojného nástupce.
Z celé nahrávky je cítit výborná atmosféra a správná gotická „temnota“ se táhne celým albem. Album vás zaujme nejen po hudební stránce, kytara, basa…, ale i pro výrazné vokály jak Phila, tak Ambry.
Z devíti songů aspiruje nejméně 80% na potencionální hity.
I když kapela prozradila předpokládaný název, právě proto, že je předpokládaný, nechám si ho zatím pro sebe.
Vhledem k tomu, že Cathedral In Flames odvádí vždy precizní práci, těším se celek, včetně obalu. Album vychází jak na CD, tak bohudík na vinylech. Takže se můžeme těšit na září.