Čeští gotici Cathedral In Flames vydávají coververzi legendárního duetu Nicka Cavea a Blixy Bargelda jako vyjádření podpory pro Ukrajinu

  • Číst 7071 krát

Cathedral In Flames se po covidu pomalu chystali na přípravu živých koncertů a skládání další desky, když Putin vtrhnul na Ukrajinu.

Kapela se okamžitě rozhodla k akci. Veškeré tantiémy a příjmy za desku Hang Me High and Bury Me Deep se rozhodla věnovat na podporu Ukrajiny, konkrétně na provoz nezávislého zpravodajského kanálu Nexta, který přináší aktuální zprávy z celého bojiště.

Aby na celou věc upozornili a od svých fanoušků získali pro Ukrajinu další finance, rozhodli se poprvé v historii kapely nahrát coververzi - duet Nicka Cavea a Blixy Bargelda "The Weeping Song".

Dlouholetí spolupracovníci Eike Freese a Frenzy vybavili song odpovídajícím masterem a vizualizací, oba bez nároku na honorář.

Phil Lee Fall k celé věci říká: "Válka na Ukrajině je strašlivá, teror na dětech, nevinných, bezmocných. A naše verze je sice o pláči, ale na konci se v ní zpívá "... už nebudeme plakat dlouho", protože jsem přesvědčen, že Rusko bude nakonec poraženo."

A Gatsby dodává: "Putin, idi na chuj!”

Odkaz na video ZDE

catedral ukrajina