Argema – Vzpomínky na „Bobra“

  • Číst 8292 krát

Vzpomínkové album na Zbyňka „Bobra“ Horáka (+17. 07. 2021), jednoho ze zakladatelů populární Argemy a autora mnoha písní, vychází právě teď pod názvem Argema – Vzpomínky na „Bobra“. Vzhledem k tomu, že „Bobr“ byl autorem mnoha hitů Argemy, byla volba na „Best Of“ víc než těžká. Jde o kompletní Horákovo autorské album jak muzikou, tak textově. Výjimku tvoří čtyři skladby a těmi jsou Vyznání, Jsem jaký jsem, Barová zpěvačka a Dávej pozor, kde text napsal Karel Holomáč.
Psát podrobnou recenzi na songy, které prověřily desítky let, by bylo asi rouhání. Skladbám ani ten dlouhý čas neubral nic z jejich energie a dokazují Horákův autorský cit pro rytmus, libozvučné šlapající refrény (Divy století…) Album je nabité hity od začátku až do konce a je opravdu výborné.
Vzhledem k tomu, že znám Bobrův počin Vzpomínky na Argemu, byl jsem zvědavý, jak se Jarek Hnilica „popere“ se skladbami a zvládl to na jedničku. Jak už jsem někde psal, Pepa Pavka ovšem měl vždy šťastnou ruku na vokalisty, které v kapele měl. A pánové Pavka, Ledabyl i Hanáček jsou ostřílení rockoví matadoři, takže muzika šlape.
Disk nám nabízí 16 skladeb v celkovém čase 66 minut. 16tá bonusová skladba je sám Zbyněk „Bobr“ Horák ve skladbě Vzpomínky, která se zachovala na demo nahrávce. Album udělá radost jak staromilcům, kteří mají hitovky jako Barová zpěvačka, Dávej pozor, Tohle je ráj, Modré pondělí, nebo klipovka pomalá Řád je zákon hluboko pod kůží, tak i nové generaci, která má ráda bigbít. Každopádně tohle „vrácení“ v čase ukazuje, jak silná Argema už tehdy byla.
Barová zpěvačka/ Dávej pozor/ Divy století/ Jsem jaký jsem/ Návštěva nazvaná/ Tohle je ráj/ Vám/ Poslední cigareta/ Modrý pondělí/ Poslouchej a dej/ Vyznání/ Řád je zákon/ Bez názvu/ Máma/ Slepcova zpověď/ bonus – Zbyněk Bobr Horák – Vzpomínky.
Nahráno v ANi Sound studiu