Aleš Brichta – Dívka s perlami ve vlasech/Best of

  • Číst 6747 krát

Aleš Brichta, jedna z velkých ikon českého heavy metalu, se neztratil ve vzpomínkách fanoušků, a to ani po letech od své slavné éry jako frontman skupiny Arakain. Jeho pěvecký talent a schopnost psát silné texty jsou dnes nezpochybnitelné.

Hudební éru Aleše Brichty je těžké přehlédnout, ať už jako charismatického frontmana Arakain, zrovna tak jako sólového umělce, který si získal srdce posluchačů. Právě jeho popularita ještě vzrostla, když se vydal na sólovou dráhu po neshodách v kapele. Klíčové bylo album "Růže pro Algernon". Toto album, a zejména jeho "Dívka s perly ve vlasech" (originál od maďarské skupiny Omega), se staly velkými hity.

Ovšem, Brichtova sólová dráha nezůstala jen u jednoho úspěšného alba. "Ráno ve dveřích Armády spásy" a další projekty následovaly, poskytujíc posluchačům pestrý mix rockových a metalových prvků, pro něž byl Brichta známý. Jeho silný hlas a upřímné, silné texty vytvořily nezapomenutelné hity.

V prosinci se fanoušci mohou těšit na retrospektivní pohled na Alešovu sólovou kariéru ve formě 2LP "Dívka s perlami ve vlasech/ best of". Tento vinyl nabízí všechny hity z jeho sólové tvorby na jednom místě, připomínajíc nám jeho význam a vliv na českou hudbu. Sledujte stránky www.musicrecords.cz

Celkově lze říci, že Aleš Brichta si zaslouží uznání nejen jako frontman Arakain, ale i jako sólový umělec, jehož tvorba obohatila českou hudební scénu. "Dívka s perlami ve vlasech/ best of" slibuje být skvělým kompendiem jeho sólového umění a připomínkou jeho nezaměnitelného přínosu k české rockové historii.