Konfront těží z Individuality

Při pohledu na název kapely KONFRONT mě napadá, to zas bude nějakej slovenskej punk. Ale přitom se jedná o pražskou kapelu, která zpívá slovensky. Ano, je to lehce česko-slovenská parta. V obalu je uvedeno slovo hardcore. Takže nic pro mě, říkám si. Ale to se ještě uvidí.

KONFRONT nahrál desku „Individuality“ ve složení Ganzy – kytara, vokál, Eric – zpěv, Buřič – basa, vokál, Rob – kytara.

Pravda, je to pěkně nasraný hácéčko se slovenskými texty, ale této čtveřici není cizí ani slušná porce melodií. Do drážek 38minutového CD se vešlo 14 poměrně krátkých a úderných songů. Tou melodikou se KONFRONT blíží kdysi velmi populární partičce INÉ KAFÉ. Mezi melodičtější věci lze řadit úvodní „Naša vojna“ a „Pod kontrolou“. Typicky HC mlátičkou je třeba „Rovnako ako vy“.

Mezi řadou nekompromisních songů vyniká hit „Vstávaj“ a neskutečně úderná dvouminutovka jménem „Nenávist“.

Všichni muzikanti ovládají své nástroje. Nejsou to žádný zelenáči. Album se natáčelo v Rockopeře Praha a mixovalo ve Studiu Hostivař a touto kombinací vznikl velmi dobrý zvuk, který není pro tento styl až takovou samozřejmostí. Takhle to hraje jako prase, všechny instrumenty jsou krásně slyšet. Ještě musím pochválit obal, je to jednoduchý digipak s parádní kresbou Jána Konôpky.

Dobrá práce, chalani!

Pro Rockpalace Jan Holý