rockpalace titulka 2017

The Fell: Americká legenda Billy Sheehan v novém kabátu

Minulý týden ve čtvrtek, navštívili Prahu Billy Sheehan (baskytarista Mr. Big, The Winery Dogs, UFO, Aftershocks), Toby Rand (zpěvák, finalista americké TV Show Rockstar: Supernova) a Mike Krompass (kytarista & producent, Smashmouth). V pražském Hard Rock Café představili novinářům nový projekt THE FELL a Rockpalace nechyběl.

The Fell je směsící rocku a popu s texty, které mají své posluchače motivovat, aby se nevzdávali a povstali, dostali se k těm, co sklízí. Nutno také dodat, že v The Fell bubnuje Randy Cooke (Smashmouth), který byl vytížen prací v Los Angeles. Kapela se považuje za americkou, ale Toby je původem z Austrálie a Mike zase z Kanady. Nás mile překvapil moderní sound jejich nahrávek, které nejsou zatím dostupné veřejnosti.

Jak je napadla zrovna Praha? ,,Mike má dobrého známého režiséra v Polsku, který přišel s nápadem natočit klip na polské vojenská základně ve Varšavě. Nám se ta myšlenka zalíbila a do toho nám manažer Doug Goldstein (ex Guns N‘ Roses, The Snuff) doporučil pražskou agenturu Musicmap k uspořádání tiskové konference k oslovení prvních českých fanoušků. V Praze jsme já ani Mike ještě nebyli, tak jsme se do toho s nadšením vrhli a jsme moc rádi, protože Praha je fantastická a rádi se do ní vrátíme“ Říká zpěvák Toby Rand.

Co se nahrávání videoklipu týká, Billy Sheehan si ho zrovna dvakrát neužil: ,,Tohle byla snad jedna z mých nejhorších zkušeností za moji hudební kariéru. Mně osobně nápad klipu neoslovil – téměř nahé zombie ženy, to není má parketa. Ale kluky respektuji. Nicméně, natáčeli jsme celý den od rána asi do večera a byla šílená zima. Měli jsme 2 malé hořáky, ale to na zmrzlý bunkr nestačilo. Jak asi muselo být těm polonahým slečnám...“
„Docela závidim Randymu, který zůstal v Los Angeles. Své bubenické party si natočí sám a hádám, že si zvolí řekněmě – přívětívější podmínky“ směje si kytarista Mike.

V Hard Rock Café se zastavil i kytarista Daniel Krob (Kreyson Memorial), který pomohl kapele nazvučit jejich krátké akustické vystoupení, které bylo součástí tiskové konference, a také pořídil obrazový záznam.

Kapela se večer sešla se svými přáteli v restauraci Ferdinanda, kde při konzumaci skvělého piva a typických českých kolen, probíhala diskuse o muzice a pak proběhla i „malá“ škola „velké“hry na basovou kytaru, kterou vyučoval sám PAN Billy Sheehan.
Kapela The Fell by ráda vydala klip na skladbu ,,Footprints“ zhruba do 2 měsíců a mají plány na tour po Evropě později v roce 2017. Přejeme jim hodně štěstí a fanoušků.